OKULUMUZ

——————————————————————————–
okul11.jpg
Arsin Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu

Gölcük mahallesinde bulunan Gölcük ilköğretim okulu,norm kadro uygulaması ve öğretmen sayısının azalması sonucu birleştirilmiş sınıf uygulamasına dönmek zorunda kalmıştır. Aynı şekilde Fatih mahallesinde bulunan Merkez Çavuşlu ilköğretim okulu da birleştirilmiş sınıf uygulaması ile eğitim öğretimine devam etmekte idi.

okul21.jpg

Arsin Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Karaman

Birleştirilmiş sınıf uygulamasından memnun olmayan veliler öğrencilerini Merkez ilköğretim okuluna ve Merkez Cumhuriyet İlköğretim okuluna yönlendirmeye başladılar.Bu durum hem eğitim öğretim kalitesinin düşmesine hem de öğrencilerini bu okullara kendi imkanları ile gönderemeyen velilerin memnuniyetsizliğine neden oldu.

okul3.jpg

Gerek bakanlık müfettişlerinin,gerekse velilerin istekleri doğrultusunda bu iki okulun Merkez Gölcük- Çavuşlu İlköğretim Okulu adı altında birleştirilmesine ve boş durumda olan Asrin İHL nin 1. katında müstakil sınıflarda eğitimlerine devam etmelerine karar verildi.Bu amaçla mahalle muhtarları (Konak mah, Gölcük mah, Güzelyalı mah, ve Fatih mah) ve örenci velileri gerekli müracaatları yaparak girişimde bulundular.Bu görüş İl Milli Eğitim Müdürlüğünce de desteklenince de

okul4.jpg

2000-2001 Eğitim Öğretim yılında 150 öğrenci ve 5 öğretmenle bağımsız sınıflarda Eğitime ve Öğretime başlandı.

okul6.jpg

2001-2002 Eğitim ve öğretim yılında Özel idare ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla karkas halde bulunan Arsin İHL nin 3. katı yaz tatilinde yapılarak 7 derslik,1 laboratuar,kız ve erkek Wc faaliyete geçirildi. Derslik sayısının artması nedeniyle İlce Milli Eğitim Müdürlüğünün ve Müdürler Kurulu kararıyla daha önce merkez ilköğretime taşınan ve Arsin Lisesi binasında öğretimlerini sürdüren ,ancak lisenin pansiyon öğrenci sayısının artırılması sonucu bina sorunu yaşayan Yeşilyalı İbni Sina İlköğretim Okulu 2. kademe öğrencilerinin bu okula taşınarak eğitim ve öğretimlerini Merkez çavuşlu İlköğretim okulunda sürdürmelerine karar verildi.Bu öğrencilerle birlikte ve diğer merkez okullara taşınan öğrencilerin geriye dönmesi sonucu okulumuzun öğrenci sayısını 370 e çıkmasına neden oldu.

okul51.jpg

2002-2003 Eğitim ve Öğretim yılı başlamadan yaz tatilinde Bakanlıktan istenen ödenekle okulumuzun 4. katının inşaatının yapımına başlandı.Ancak tamamlanamadı. İl Milli Eğitim müdürlüğünün ve Özel İdarenin katkıları İle eksiklikler tamamlandı. 4. katın tamamlanması ile birlikte daha önceden kullanılan İHL nin 1. katı boşaltılarak Merkez Çavuşlu İlköğretim Okulu 3 ve 4 . kata binanın doğusundaki girişi kullanarak kendi bağımsız oluşumunu tamamladı.

okul7.jpg

2002-2003 Öğretim yılı 1 Müdür , 1 Müdür yardımcısı, 19 öğretmen ve 430 öğrenci(Anasınıfı dahil )ile tamamladı.

2003-2004 Eğitim Öğretim yılında okulumuzun adı MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU olarak değiştirildi.

Reklamlar

Bir Yanıt to “OKULUMUZ”

  1. Erdem Says:

    kaç yıl oldu saymadım köyden göçeli mevsimler geldi geçti girmeyeli

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: